გეოგრაფიული აღნიშვნების გლობალური ალიანსის - „OriGIn“ გენერალური ასამბლეის სესია
იტალიის რესპუბლიკის ქ. ტრევიზოში, 2017 წლის 17 ოქტომბრიდან 19 ოქტომბრის ჩათვლით, გაიმართა გეოგრაფიული აღნიშვნების გლობალური ალიანსის - „OriGIn“ გენერალური ასამბლეის სესია, რომელსაც ესწრებოდნენ საქპატენტისა და „OriGin - საქართველოს“ წარმომადგენლები.
დამსწრეებს სიტყვით მიმართა „OriGin - საქართველოს“ დირექტორმა, რომელმაც გააკეთა მოხსენება „OriGin - საქართველოს“ საქმიანობის და ასევე, საქართველოში გეოგრაფიული აღნიშვნების დაცვისა და უფლებების აღსრულების თავისებურებებთან დაკავშირებით.
სესიას, ესწრებოდნენ გლობალური ალიანსის - „OriGIn“ 500-მდე წევრის წარმომადგენლები, მათ შორის გეოგრაფიული აღნიშვნებით დაცული პროდუქციის მწარმოებლები და სფეროში მოღვაწე სხვა დაინტერესებული პირები.
სესიაზე განხილულ იქნა ალიანსის ორწლიანი საქმიანობის შედეგი. ასევე, დაისახა სამომავლო გეგმები და ამოცანები.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა თანამედროვე გამოწვევებზე, როგორსაც წარმოადგენენ გეოგრაფიული აღნიშვნების დაცვა ინტერნეტში და მდგრადობა.

General Assembly of OriGIn - the Global Alliance of Geographical Indications
On October 17-19, 2017, the global alliance of geographical indications - OriGIn General Assembly, took place in Treviso, Italy. The meeting was attended by representatives of Sakpatenti and “OriGIn – Georgia”.
The Director of “OriGIn – Georgia” delivered a presentation on the activities of “OriGIn – Georgia” and peculiarities of geographical indications protection and rights enforcement in Georgia.
The meeting was attended by the representatives of up to 500 members of OriGIn, including producers of goods protected by geographical indications and other interested parties in this sector.
During the meeting the outcomes of the activities undertaken by the alliance in the last two years were discussed and future plans and priorities were identified.
Special attention was paid to the current challenges faced by the sector, such as protection of GI on the Internet and sustainability.