საქპატენტი Start-In-Georgia-ს მონაწილეა
დღეს, 13 ოქტომბერს (2018წ.) ექსპო ჯორჯიას მესამე პავილიონში, ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნულმა ცენტრმა - საქპატენტი, სხვა კერძო და საჯარო ორგანიზაციებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო Start Business Solutions- ის ორგანიზებით გამართულ გამოფენაში Start-In-Georgia - 2018 - „ყველაფერი ჩემი სტარტაპისთვის“.
სტარტაპებისთვის მოწყობილ ყველაზე მასშტაბურ გამოფენაზე, 35-მდე კომპანია წარსდგა. ღონისიების მიზანი იყო დამწყებ მეწარმეებს ხელი შეუწყოს სასურველი კავშირებების დამყარებაში. გამოფენაზე სტარტაპები გაეცნენ ბიზნეს აქსელერატორების, ინკუბატორების, საკონსულტაციო და სხვა მიზნობრივი კომპანიების საქმიანობას. მიღებული ინფორმაცია მათ დაეხმარება ბიზნესის სწორად წარმართვაში, ინვესტიციების მოზიდვასა თუ პროდუქციის სრულყოფასა და განვითარებაში.
გამოფენაზე მოეწყო საქპატენტის საკონსულტაციო სივრცე, სადაც საქპატენტის ექსპერტები დაინტერესებულ სტუმრებს აწვდიდნენ ინფორმაციას ორგანიზაციის საქმიანობის შესახებ, დარგობრივი სპეციალისტები საუბრობდნენ ინტელექტუალური საკუთრების დაცვის მნიშვნელობასა და როლზე ბიზნესის განვითარების მიმართულებით. სტუმრებს დაურიგდათ ინტელექტუალური საკუთრების ობიექტების საინფორმაციო ბუკლეტები, ასევე, ჩატარდა პრეზენტაცია თემაზე - „ინტელექტუალური საკუთრების დაცვის მნიშვნელობა ბიზნესის წარმატებისთვის“.

Sakpatenti is Participating in Start-In-Georgia
Today, on October 13, 2018, at the third pavilion of Expo Georgia, National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti, together with other private and public organizations, participates in the exhibition “Start-In-Georgia” – “Everything for My Start-up”, organized by Start Business Solutions.
At the most large-scale exhibition for start-ups about 35 companies were represented. The event objective was to facilitate newcomer entrepreneurs in establishing necessary contacts. At the exhibition the start-ups familiarized with the activities of business accelerators, incubators, consultingand other target companies. The received information will assist them in correct management of business, attraction of investments as well as product improvement and development.
At the exhibition a consultation area of Sakpatenti was arranged, where Sakpatenti examiners introduced to interested visitors the activity of the organization, sectoral specialists spoke about the importance and role of intellectual property protection for business development. Visitors were handed over information booklets on IP subject-matters, in addition, the presentation “Importance of Intellectual Property Protection for Business Success” was delivered.