თსუ-ს პრაქტიკული სამართლის კლინიკა ინტელექტუალური საკუთრების სამართალში
თსუ-ს იურიდიული ფაკულტეტის სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტები ინტელექტუალური საკუთრების დარგში სპეციალურ მომზადებას გადიან საქპატენტისა და თსუ-ს თანამშრომლობის ფარგლებში. ტრენინგის მიზანია, სტუდენტებს ინტელექტუალური საკუთრების შესახებ ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენების უნარი განუვითარდეს.
თსუ-ს პრაქტიკული სამართლის კლინიკის და საქპატენტის სასწავლო ცენტრის მიერ ორგანიზებული, 2 დღიანი ტრენინგის განმავლობაში, სტუდენტები შეიმუშავებენ ინტელექტუალური საკუთრების შესახებ გაკვეთილის ჩატარების სქემას. ასევე, საქპატენტის სასწავლო ცენტრი მათ უზრუნველყოფს სასწავლო მასალით. სქემისა და მასალის საფუძველზე, სტუდენტები მზად იქნებიან ინტელექტუალური საკუთრების საკითხებზე სკოლის მოსწავლეებს ჩაუტარონ გაკვეთილი.
საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრის-საქპატენტის ერთ-ერთი პრიორიტეტია, სტუდენტების ინტელექტუალური საკუთრების დარგით დაინტერესება და მათი პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა, ასევე, საბაზისო განათლების სისტემაში ინტელექტუალური საკუთრების სწავლების ინტეგრირება. პრაქტიკული სამართლის კლინიკაში ჩართვით, საქპატენტი უზრუნველყოფს ინტელექტუალური საკუთრების საკითხების შესახებ ინფორმაციის გავრცელებას პირთა საკმაოდ ფართო წრეზე, სტუდენტებზე და მათი საშუალებით სკოლის მოსწავლეებზე.

Students of the Master’s degree of the Legal Faculty of Tbilisi State University (TSU) are passing special training in the intellectual property field within the cooperation of Sakpatenti and TSU. The training is aimed to develop in students the skills of practical use of IP knowledge.
During the 2-day training, organized by TSU Practical Law Clinic and Sakpatenti Training Centre, the students will develop the scheme of delivering a lesson on intellectual property. In addition, Sakpatenti Training Centre will provide them with the training material. On the basis of the scheme and materials, the students will be prepared to deliver lessons on IP issues for pupils.
One of the priorities of the National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti is to arouse interest in the intellectual property field among students and to support their professional development, as well as to integrate intellectual property into the basic education system. By involvement in the Practical Law Clinic, Sakpatenti will ensure dissemination of information on intellectual property issues to a quite wide circle of persons, students and through them - to pupils.