საქპატენტსა და საქსტატს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
საქპატენტის სათავო ოფისში, საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნულ ცენტრსა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის ხელი მოეწერა მემორანდუმს, რომლის მიზანია მხარეებს შორის თანამშრომლობის გაღრმავება, ინფორმაციის გაცვლა, ასევე, საერთო ინტერესების გათვალისწინებით, ღონისძიებების დაგეგმვა და განხორციელება. მემორანდუმს ხელი მოაწერეს საქპატენტის თავმჯდომარემ სოსო გიორგაძემ და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნული სამსახურის აღმასრულებელმა დირექტორმა გოგიტა თოდრაძემ.
მემორანდუმის ფარგლებში გათვალისწინებულია მხარეებს შორის ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარება, რომლებიც ხელს შეუწყობს როგორც საზოგადოებაში ინტელექტუალური საკუთრების მიმართულებით ცნობიერების ამაღლებას, ისე საქსტატის პროდუქტებისა და სერვისების შესახებ ცნობადობის გაზრდას.
მემორანდუმის თანახმად, მხარეები გამართავენ ერთობლივ სამუშაო შეხვედრებსა და კონსულტაციებს დარგობრივ ექსპერტებთან, ასევე, მიიღებენ მონაწილეობას უწყებების მიერ ორგანიზებულ კონფერენციებში, სემინარებსა და სხვა შემეცნებით ღონისძიებებში, რომლებიც საქპატენტისა და საქსტატის სფეროებში ცოდნის გაღრმავებაზე იქნება მიმართული.

A Memorandum of Cooperation was signed between Sakpatenti and Geostat
A memorandum of cooperation was signed between the National Intellectual Property Center of Georgia and the National Statistics Office of Georgia at the head office of Sakpatenti, which is aimed to deepen cooperation and exchange information between the parties, as well as to plan and implement joint activities based on common interests,. The memorandum was signed by Mr. Soso Giorgadze, Chairman of Sakpatenti, and Mr. Gogita Todradze, Executive Director of the National Statistics Office of Georgia.
Within the memorandum, it is planned to share knowledge and experience between the parties, which will facilitate raising public awareness in the field of intellectual property and increasing awareness of the products and services of Geostat.
According to the memorandum, the parties will hold joint working meetings and consultations with sectoral experts, also will participate in conferences, seminars and other cognitive events organized by the offices, intended for deepening knowledge in the fields of Sakpatenti and Geostat.