საქპატენტი Start-In-Georgia- ს მონაწილეა
დღეს, 18 ნოემბერს, 10:00 -18:00 საათამდე, ექსპო ჯორჯიას მესამე პავილიონში, ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი - საქპატენტი, სხვა კერძო და საჯარო ორგანიზაციებთან ერთად მონაწილეობას იღებს ქართული სტარტაპების ასოციაციისა და Start Business Solutions- ის ორგანიზებით გამართულ გამოფენაში Start-In-Georgia - „ყველაფერი ჩემი სტარტაპისთვის“.
სტარტაპებისთვის მოწყობილი ყველაზე მასშტაბური გამოფენა, სადაც 30-მდე კომპანიაა წარმოდგენილი, დამწყებ მეწარმეებს ხელს შეუწყობს სასურველი კავშირებების დამყარებაში. გამოფენაზე სტარტაპები გაეცნობიან ბიზნეს აქსელერატორების, ინკუბატორების, საკონსულტაციო და სხვა მიზნობრივი კომპანიების საქმიანობას. მიღებული ინფორმაცია დაეხმარება მათ ბიზნესის სწორად წარმართვაში, ინვესტიციების მოზიდვასა თუ პროდუქციის სრულყოფასა და განვითარებაში.
გამოფენაზე მოეწყობა საქპატენტის საკონსულტაციო სივრცე, სადაც საქპატენტის ექსპერტები დაინტერესებულ სტუმრებს მიაწვდიან ინფორმაციას ორგანიზაციის საქმიანობის შესახებ, დარგობრივი სპეციალისტები ისაუბრებენ ინტელექტუალური საკუთრების დაცვის მნიშვნელობასა და როლზე ბიზნესის განვითარების მიმართულებით. თვალსაჩინოების მიზნით სტუმრებს დაურიგდებათ ინტელექტუალური საკუთრების ობიექტების საინფორმაციო ბუკლეტები, ხოლო საქპატენტის იურიდიული და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი ქეთევან კილაძე მონაწილეებისთვის ჩაატარებს პრეზენტაციას თემაზე - ,,ინტელექტუალური საკუთრების დაცვის მნიშვნელობა ბიზნესის წარმატებისთვის“.

Sakpatenti is a Participant of Start-In-Georgia
Today, on November 18, at 10:00-18:00, at the third pavilion of Expo Georgia, National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti, together with other private and public organizations, participates in the exhibition “Start-In-Georgia” – “Everything for My Start-up”, organized by the Georgian Start-up Association and Start Business Solutions.
The most large-scale exhibition for start-ups, where up to 30 companies are represented, will facilitate beginner entrepreneurs in establishing necessary contacts. At the exhibition the start-ups will familiarize themselfes with the activities of business accelerators, incubators, consulting and other target companies. The received information will assist them in succesfull management of business, attraction of investments, product improvement and development of new products.
At the event a consultation area of Sakpatenti will be arranged, where Sakpatenti examiners will inform interested visitors about the activity of the organization, sectoral specialists will speak on the importance and role of intellectual property protection for business development. For visualization, visitors will be handed over information booklets on IP subject-matters, whereas Mrs. Ketevan Kiladze, Acting Head of Legal and International Affairs Department of Sakpatenti, will deliver a presentation - “Importance of Intellectual Property Protection for Business Success”.