CLDP-სა და საქპატენტის თანამშრომლობა გრძელდება
15 მაისს (2019), საქართველოში სამუშაო ვიზიტით მყოფ აშშ-ს ვაჭრობის დეპარტამენტის გენერალურ მრჩეველთან, პიტერ დევიდსონთან, გაიმართა საქპატენტის ხელმძღვანელობის შეხვედრა.
უწყების ოფისში გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრის "საქპატენტი" და CLDP-ს თანამშრომლობის ფარგლებში მიმდინარე და სამომავლო ერთობლივი პროექტები. კერძოდ, CLDP-ის დაფინანსებით მიმდინარე ღონისძიებები, რომელთა მიზანია სხვადასხვა მიზნობრივი აუდიტორიის ცნობიერების ამაღლება ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში. უწყება ყოველწლიურად უწევს ორგანიზებას ტრენინგებს მოსამართლეების, ჟურნალისტების, ადვოკატებისა და სტუდენტებისათვის, ასევე, კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით, ექსპერტების სასწავლო ვიზიტებს აშშ-ში და ამერიკელი ექსპერტების ვიზიტებს საქართველოში, ქართველი კოლეგებისთვის გამოცდილების გაზიარების მიზნით. CLDP-ის მხარდაჭერით ყოველწლიურად საქპატენტი ორგანიზებას უწევს კონფერენციას - ,,საქართველო კონტრაფაქციის წინააღმდეგ“. ტრეინინგებისა და საკონსულტაციო მომსახურებების უზრუნველყოფის გზით, CLDP-ი მუშაობს ბიზნესის სამართლებრივი გარემოს გაუმჯობესებაზე გარდამავალი ეკონომიკის ქვეყნებში. საქართველოში CLDP-ი საკმაოდ ბევრ პროექტს ახორციელებს და ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი - საქპატენტი ერთ-ერთი აქტიური უწყებაა მათთან თანამშრომლობის კუთხით.

Cooperation between CLDP and Sakpatenti Continues
On May 15, 2019, a meeting took place between Sakpatenti management and Mr. Peter B.Davidson, General Counsel of the U.S. Department of Commerce, visiting Georgia.
During the meeting, held at Sakpatenti Office, the parties discussed the ongoing and future joint projects implemented within cooperation between the National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti and the Commercial Law Development Program (CLDP), in particular, the events funded by CLDP, aimed at raising public awareness in the intellectual property field. The Office annually organizes training sessions for judges, journalists, lawyers and students, as well as study visits to the USA for capacity building of Georgian experts and visits of American experts to Georgia, for sharing experience with their Georgian colleagues. In cooperation with CLDP, Sakpatenti annually organizes the conference “Georgia Against Counterfeiting”. Through offering training and consultations services, CLDP is working to improve the legal environment for business in countries in transition. CLDP is implementing a number of projects in Georgia, whereas the National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti is one of the active offices in terms of cooperation with CLDP.