სან-დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის დასაქმებისა და სტაჟირების ფორუმზე საქპატენტთან თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
17 ოქტომბერი 2019 წ.
დღეს, 17 ოქტომბერს, სასტუმროში „შერატონ მეტეხი პალასი“, სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი საქართველოში (SDSU-Georgia) ორგანიზებით, გაიმართა დასაქმებისა და სტაჟირების ფორუმი, სადაც სხვადასხვა საჯარო თუ კერძო ორგანიზაციებთან ერთად, მეხუთედ მონაწილეობდა ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი „საქპატენტი“.
ფორუმის ჩატარების მთავარი მიზანი იყო უნივერსიტეტის წარმატებული სტუდენტების დაკავშირება მომავალ დამსაქმებლებთან. ღონისძიებაზე საქპატენტის წარმომადგენლებმა სტუდენტებს მიაწოდეს ვრცელი ინფორმაცია ინტელექტუალური საკუთრების ობიექტების შესახებ, გააცნეს უწყების მუშაობის სპეციფიკა და საქპატენტში სტაჟირებისა თუ დასაქმების შესაძლებლობები.
ფორუმის ფარგლებში ათასწლეულის გამოწვევის ფონდს, სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტსა და საქპატენტს შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. საქპატენტის მხრიდან მემორანდუმს ხელი მოაწერა საქპატენტის თავმჯდომარემ გენადი ლებანიძემ. თანამშრომლობის მემორანდუმი ითვალისწინებს სან-დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი − საქართველოს საბაკალავრო პროგრამების სტუდენტების და სსიპ ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი − საქართველოს (MCA-Georgia) მიერ დაფინანსებულ პროფესიული განათლების პროგრამების მონაწილე სტუდენტების საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნულ ცენტრში ,,საქპატენტი“ სტაჟირებისა და პრაქტიკის გავლას, ,,საქპატენტი“-ს სასწავლო ცენტრის მიერ ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში განხორციელებულ სასწავლო პროგრამებში სტუდენტების მონაწილეობას, ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში ცნობიერების ამაღლების მიზნით ერთობლივი ღონისძიებებისა და პროექტების განხორციელებას.

Memorandum of Understanding was Signed with Sakpatenti at Employment and Internship Forum of San Diego State University
October 17, 2019
Today, on October 17, 2019, the Employment and Internship Forum was held at hotel Sheraton Metechi Palace, organized by San Diego State University (SDSU-Georgia). National Intellectual Property Center of Georgia Sakpatenti participated at the event for the fifth time, together with various private and public organizations.
The main objective of the Forum was linking successful students of the University with future employers. At the event, the representatives of Sakpatenti offered to students comprehensive information on the intellectual property subject-matters, familiarized them with the peculiarity of entity work and introduced the prospects of education and internship at Sakpatenti.
Within the Forum, a Memorandum of Understanding was signed between the Millennium Challenge Foundation-Georgia (MCA-Georgia), San Diego State University and Sakpatenti. The Memorandum on behalf of Sakpatenti was signed by its Chairman Mr. Genadi Lebanidze. The Memorandum envisages internship and practice of students participating in the Bachelor programs of San Diego State University and in the professional education programs funded by LEPL Millennium Challenge Foundation-Georgia (MCA-Georgia) at the National Intellectual Property Center of Georgia Sakpatenti, participation of students in the educational programs in the intellectual property field, offered by Sakpatenti Training Centre, and implementation of joint events and projects aimed to raise public awareness in the IP field.