11 ოქტომბერი 2019 წ.
დღეს, 11 ოქტომბერს (2019 წ.), საქართველოს ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრის - საქპატენტის ორგანიზებით, მცირე და საშუალო მეწარმეთათვისა და საწარმოებისათვის, გაიმართა სამუშაო შეხვედრა გეოგრაფიულ აღნიშვნებზე, გამოგონებასა და ინოვაციებზე.
შერატონ გრანდ თბილისი მეტეხი პალასში გამართული შეხვედრა, ,,ინტელექტუალური საკუთრების მნიშვნელობა მცირე და საშუალო საწარმოებისათვის“ (Value of Intellectual Property for SMES VIP4SME) პროექტის ფარგლებში ჩატარდა, რომელიც დაფინანსებულია ევროკავშირის ინოვაციებისა და კვლევების პროგრამის ,,Horizon 2020”-ის მიერ და ითვალისწინებს მცირე და საშუალო საწარმოებისათვის სამუშაო შეხვედრების, ტრენინგებისა და პირისპირ შეხვედრების გამართვას. პროექტი ეხმარება ქართველ მეწარმეებს ინტელექტუალური საკუთრების სტრატეგიის შექმნასა და მის მენეჯმენტში, რაც თავის მხრივ ხელს შეუწყობს ქართული კომპანიების კონკურენტუნარიანობის გაზრდასა და მათთვის დამატებითი ეკონომიკური ღირებულების შექმნას.
ინტელექტუალური საკუთრების ეროვნული ცენტრი - საქპატენტი 2016 წელს ჩაერთო VIP4SME-ის პროექტში და რეგულარულად მართავს საინფორმაციო შეხვედრებს, ტრენინგებს და სემინარებს ინტელექტუალური საკუთრების სფეროში ცნობიერების ამაღლების მიზნით.

Today, on October 11, 2019, the National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti organized a meeting for small and medium-sized entrepreneurs and enterprises on geographical indications, invention and innovations.
The meeting “Value of Intellectual Property for Small and Medium-sized Enterprises” took place at Sheraton Grand Tbilisi Metechi Palace, within the Project “Value of Intellectual Property for SMES VIP4SME”, which is funded by the European Union Program for Research and Innovations “Horizon 2020” and envisages organizing workshops, training and face-to-face meetings for small and medium-sized enterprises. The Project assists Georgian entrepreneurs in drafting an IP strategy and its management, which in its turn will facilitate increasing the competitiveness and creating economic value of Georgian companies, as well as creating additional economic value for them.
The National Intellectual Property Centre of Georgia Sakpatenti engaged in the VIP4SME Project in 2016 and since then organizes regularly information meetings, training and seminars aimed at raising awareness in the intellectual property field.